Sinemia Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Mehmet 04 Nis 2018 İnternet 115 views  1

Uzun  zamandır takip ettiğim, fakat oluşumuna anlam veremediğimden pek dikkate almadığım bir şeydi Sinemia. Ta ki kullanan bir sürü insana şahit olup, bundan cidden memnun olanları gördükten sonra ben de bir davetiye istedim ve bir hafta içinde onaylanmasının ardından bu girişimin ne kadar farklı ve güzel olduğunu anladım. Bilmeyen arkadaşlara bir rehber olması açısından böyle bir yazı yazmaya karar verdim.

Öncelikle, Sinemia nedir?

Özel Sinema Kulubü olarak tanımlıyorlar kendilerini. Açıklık getireyim, sizi bir kulübe üye yapıyorlar, size kart gönderiyorlar.

Üye olayım da ne işime yarayacak?

Sinemia sayesinde her gün 1 film sınırıyla istediğiniz sinema salonunda, istediğiniz filmi izleyebiliyorsunuz.

Sistem nasıl işliyor?

Siteye buradan üye oluyorsunuz. Üye olduktan sonra ödeme işlemlerine geçiyorsunuz ve seçtiğiniz paketin ödemesini gerçekleştiriyorsunuz.

Ödemeyi yaptım şimdi ne olacak?

Site size onaylandı mailiyle birlikte, üyelik teklifi de yollanıyor. Bu teklifte fiyatlar ve ödeme planlarını görebiliyorsunuz. 1 aylık, 3 aylık ve 6 aylık seçeneklerle, fiyat aylık bazında sürekli çıkarılan kampanyalarla 6 aylık olanını ayda 44 tl ye alabilirsiniz. Her özel günde kampanya çıkarılıyor maillerinizi kontrol edin sürekli.

Ödemeyi yaptınız kartınız basılıyor ve 2 gün içinde o da elinizde, onaylıyorsunuz kartınızı ve bir gün sonra kullanılabilir duruma geliyor.

Peki ben biletimi nasıl alacağım?

Sinemia mobil uygulamasına kesinlikle sahip olmalısınız, yani akıllı telefon şart. Uygulamayla birlikte Sinema yakınına geldiğinizde konumunuzu alarak karşınıza sinema listesi çıkıyor. Oradan gitmek istediğiniz sinemayı seçiyorsunuz ve 2D, 3D veya IMAX seçenekleri geliyor. Bunu da seçtikten sonra uygulama size ” Karttan Çektir ” veya verilen ” PNR Kodunu Kullan ” diyor. Karttan çektirmek bildiğiniz kredi kartıyla sinema bileti almak gibi. PNR kodunu ise gişe görevlisine söylüyorsunuz, veriliyor direk sinema biletiniz.

Son olarak sistemde hiç sorun sıkıntı yok mu?

Malesef var, kartınıza bakiye yüklemede sorun çıkıyor genellikle. Şöyle ki uygulama kartı kullan dediğinde bakiyenizi kontrol etmezseniz Ininal Kart uygulamasından gişede BAKİYE YETERSİZ sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumda kontrol ettiniz bakiyeniz sıfır, hemen desteğe mail atıyorsunuz – Buna da değinelim, çok hızlı bir destek sistemleri var. 10 dakika içinde cevap geliyor, bugün rekor 3 dakika ile gönlümü fethettiler yanlışlarını görmezden geldim. 🙂 – Destek size hemen bir PNR kodu veriyor, onla biletinizi sıkıntısız alıyorsunuz. Keşke böyle sorunlar çıkmasa karşımıza, ama daha yeni sayılırlar. Eminim ilerledikçe bu tarz sorunları da atlatacaklardır. Böylesine güzel girişimlere sonuna kadar destek vermeliyiz.

Sizlere biraz bilgi verebildiysem, ne mutlu bana. Olumlu, olumsuz her türlü yorumunuzu bekliyorum. Görüşmek üzere!

Türkiye’nin En İyi Web Radyosu Anonim Fm
Uzayda Sudan Roket Yakıtı Üretilecek
Biletix Müşterilerin Bilgileri Çalındı
Yeni Resim Yükleme Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.