Zorunlu Sigorta Yaptırmayanlar Dikkat!

Mehmet 08 Mar 2018 Tanıtım yazısı 389 views  0

Pek çok farklı sigorta hizmeti bulunuyor. Bu sigorta hizmetleri hem iş hem de genel hayatta vatandaşları pek çok alanda korumak üzere yapılandırılıyor. Bazı sigorta hizmetleri zorunlu olmaktadır. Bu zorunlu sigortalar ilgili yasalar tarafından kararlaştırılmıştır. Bu nedenle yaptırılması zorunlu olan sigortalar için iyi bir sigorta şirketi ile anlaşma sağlamak gerekiyor. YaveGo sigorta şirketi, zorunlu sigortacılık ile ilgili bütün soruların cevabını bulabileceğiniz https://www.yavego.com/ web adresiyle vatandaşlara hizmet vermektedir. Peki hangi sigortalar zorunludur haberimizin devamında bu sorunun cevabını veriyoruz.

Öncelikli olarak vatandaşların bilmesi gereken önemli bir ayrıntı; pek çok sigortacılık hizmetinin kişinin kendi isteğine bağlı tercih edebileceği hizmetler olduğudur. Buna karşılık olarak, özellikle de risk oranının yüksek olduğu bazı durumlar için devlet bazı sigorta hizmetlerini bazı koşullarda zorunlu kılmaktadır.

Hangi Sigortalar Zorunludur?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, risk oranının yüksek olduğu bazı koşullarda olası zararların minimuma indirgenebilmesi için devlet tarafından bazı durumlarda, bazı sigortalar zorunlu olmuştur.

Buna göre başlıca zorunlu sigorta çeşitleri aşağıdaki gibidir;

  • Trafik Sigortası
  • DASK (Deprem Sigortası)
  • Karayolları Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası
  • Koltuk Ferdi Kaza Sigortası
  • Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
  • Kıyı Tesisleri Deniz Kirliliği Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
  • Özel Güvenlik Mali Sorumluluk Sigortası
  • Tıbbi Kötü Uygulamaya İlişkin Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası
  • Sertifika Mali Sorumluluk Sigortası
  • Zorunlu Paket Tur Sigortası

Tüm bu sigorta çeşitlerinin genel olarak işletmeler bünyesinde iş vermekte ya da çalışmakta olan bireyler için geçerli sigorta türleri olduğunu görmekteyiz. Siz de bir işveren ya da çalışsan iseniz, en uygun sigorta şirketi YaveGo web sitesi üzerinden 7/24 konu ile ilgili bilgi alabilir ve sigortacılık hizmetleri için en uygun fiyat teklifini öğrenebilirsiniz.

Merak Ettiğiniz Tüm Sorular Cevap Buluyor!

YaveGo sigortacılık şirketi alanında güçlü bir müşteri destek alt yapısını sunarak, zorunlu sigorta çeşitleri hakkında merak edilen tüm soruları cevaplandırmaktadır. Siz de, özellikle haberimizde sıralandırdığımız zorunlu sigorta türleri arasında herhangi bir tanesi ya da bir kaçını yaptırmak durumundaysanız ya da hangi koşullarda yaptırmanız gerektiğine dair net bir bilgi almak istiyorsanız, kolayca YaveGo sigortacılık web sitesi üzerinden destek alabilirsiniz.

Ev ve iş yerlerine duvar kağıtları en güzel şekilde nasıl uygulanır ?
Web Sitesi Çevirisi Neden Gereklidir?
Geniş Ürün Yelpazesi İle Herkese En Güzelinden Penti Çorap
İçinerenköy Ofis Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.