Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Youtuber Nedir ? Kimlere Denilir ?

Mehmet 08 Oca 2017 İnternet 0 views  0

Merhaba arkadaşlar,

bu yazımızda sizlere Youtuber nedir nasıl olunur onu anlatacağım. Öncelikle Youtube kanallarına belli içerikli düzenli ve telif içermeyen videolar atan kişilere denir. Bende bu işi game player olarak yapmayı düşündüm fakat ekipmanlarım yetersiz olduğu için pek fazla ilerleyemedim ? Bende artık web de yaptığım işleri kanalım da yayınlamaya karar verdim kanalıma göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Haydi başlayalım.

  1. Hedefiniz belli olsun

Nasıl popüler yada ünlü olurum şeklinde bir soruyu yanıtlamaktan daha çok popülerlik kaygısı olmadan başlamanız yönünde olsun ki belirlemeniz geren nokta bu. Bu işi popüler olmak için mi yapmak istiyorsunuz, yoksa kendiniz ve herhangi bir kaygınız olmadan diğerleri için mi?

      2. Kanalınızın temasına karar verin

Kanalınızı mutlaka bir tema üzerine kurun, bir ordan bir burdan aldığınız videolar olmasın.

Eğer ‘benim videolarım bir an önce çok izlenenler arasında olsun’ diyorsanız, en çok izlenen Türk Youtuber’lar arasında 3 popüler temanın öne çıktığını söyleyebilirim. Makyaj-moda, bilgisayar oyunu oynama ve teknolojik ürün tanıtımları. Bu üçünden herhangi birine ilginiz varsa yaşamış olabilirsiniz. Yoksa da ilgilenmek için vaktiniz vardır umarım.

Ha yok, her şey zamanla diyorsanız ve popüler temalar da ilgi alanınıza girmiyorsa, ne siz onlarla ilgilenmeye çalışarak kendinizi yorun, ne de sonunda mutsuz olan siz olun. Burada kendinize sormanız gereken tek bir soru var, ‘beni en çok mutlu eden şey ne?’. Ki oldukça basit bir cevabı var bu sorunun. Yapmaktan hoşlandığınız ve bunu tüm Youtube ile paylaşmaktan mutluluk duyacağınız şeyi düşünün… örgü örmeyi seviyor olabilirsiniz, ya da seyahat etmeden duramayanlardansınızdır, belki de çok güzel yemek yapıyorsunuzdur kim bilir, sakın bu kimsenin ilgisini çekmez diye düşünmeyin, unutmayın bunu başta kendiniz için yapacaksınız ve siz neyi seviyorsanız sizi mutlu edecek ve devamlılığı sağlayabileceğiniz tema odur. Bu aklınıza gelecek herhangi bir şey olabilir, farklı düşünmeye çalışın.

Son olarak söylemek ve eklemek istediğim bir şey var. Bu işe yeni adım atan bir arkadaşımız var bir kaç videosunu izledim ve açıkçası çok beğendim başarılı bulduğum için de onu biraz tanıtmak ve destek olmak istedim.

Adı Buse olan arkadaşımızın toplam da 16 videosu mevcut ( henüz ) ben bu yolda ilerleyeceğini ve başarılı bir yerlere geleceğine inanıyorum. Bir kaç videosunu izlememe rağmen bayağı eğlenceli ve iyi zaman geçirdiğim videoları olduğunu söyleyebilirim.

Kendisini tanımaya pek fırsatım olmadı fakat videolarını takip ettiğimi buradan da söylemiş olayım ? ayrıca siz değerli okurlarım da takip etmek isterseniz aşağıda kanalı paylaşacağım kesinlikle tavsiye ederim.

Kanala gitmek ve abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar bir sonra ki yazımız da görüşmek üzere hepinize Selamlar Saygılar. ? ?

Etiketler: , , ,
Kırmızı Ay Tutulması Nedir?
Türkiye’nin En İyi Web Radyosu Anonim Fm
Uzayda Sudan Roket Yakıtı Üretilecek
Biletix Müşterilerin Bilgileri Çalındı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.