Yeşilköy Halı Yıkama

Mehmet 15 Eki 2017 Tanıtım yazısı 412 views  0

Halı yıkama Yeşilköy firmamız üzerinden farklı halı çeşitlerinizi güvenle temizletebilirsiniz. Kurumsal yapı ve sistemli işleyişi sayesinde halılarınızın profesyonel temizliğini sağlayan işletmemizde son teknoloji cihazlarla işlemler yapılmaktadır.  

Halılar Nasıl Yıkanır?

Halıların temizliği gelişi güzel şekilde yapılmamaktadır. Bunun nedeni her halının aynı özelliklere sahip olmaması, bazılarının hassas işlem görmesi gerektiğidir. Bu noktada halıları el yapımı ve makine üretimi olarak ikiye ayırmak mümkün. Ayrıca sanayi tipi halılar da kendi içinde yeniden sınıflandırmalara ayrılır. Bunlar da yine malzeme özellikleri açısından değerlendirilebilir.  Makine halılarının temizliğinden bahsedilirse, sizden alınan adresle halılarınız alınır ve temizleme alanlarına getirilir. Burada sınıflandırılarak önce üzerindeki toz alınır. Daha sonra makine ile çıkması mümkün olmayan lekeler varsa buna göre işlem yapılır. Daha sonraki aşamada artık makineleriniz yıkanır ve durulanarak kurutulur. Kuruma aşamasındaki halılarınız kesinlikle nemli şekilde bekletilmez. Çünkü nemli uzun süre bekleyen halılar kuruyacaktır. Halılarınız en son genel kontrolleri ve saçak bölümü onarımları yapılarak size teslim edilmek üzere geri gönderilir.

El Yapımı Halılar Nasıl Temizlenir?

Halılarınız eğer değerli antika, el yapımı halı çeşitlerindense Yeşilköy Halı Yıkama Firması özel bir uygulama ile işlemlerine devam edecektir. Makine ile yıkama yapılırsa bu halıların boyası bozulabilir, malzemesinin özelliği kaybolur ve eski değerini kaybeder. Vakumlu temizleme işlemleri bu noktada devreye girer ve el yapımı halının kendi özelliğini kaybetmemesi sağlanarak sonuca ulaşılır. Ancak halılarınızın makine halıları kadar sık temizletilmemesi gerektiğini de eklemek gerekiyor. Yine yıpranma ve değer kaybetme açısından düşünülürse sık yıkanan halılar daha fazla zarar görmeye meyilli hale gelecektir.  Bu nedenle tozunun belli aralıklarla günlük bakım sırasında yapılması kritik öneme sahiptir.

yeşilköy halı yıkama

Yerinde Yıkama Hizmeti

Bazı yerlerdeki halıların yerinde yıkama ile yapılması gerekir. Örneğin halıların çok fazla olduğu büyük cami zeminlerinde, otellerde geniş sergi oturma alanlarında, halıfleks olan iş yerlerinde, kreşlerde vs. yerinde yıkama olabilir. Bu yıkama için firmamız tarafından eğitimli personel ve son teknoloji cihaz temini yapılmaktadır.   İş yerleri açısından saat belirlemesi yapılarak halı temizleme işlemleri başlatılabilir.  Yerinde yıkamada özellikle müşterilerin az olduğu zamanlar tercih edilmelidir. Bunun dışında derinlemesine temizlik sayesinde halılarınız yeni gibi görüntü kazanır.

 

Halılar Ne Kadar Aralıklarla Temizlenmeli?

Halıların temizleme zamanı halı türüne göre değişecektir. Makine tipi halılardan bahsedilirse bunlar senede 1 ya da 2 kere temizletilebilir. Ancak kullanıldığı yer çok sık kirlenmeye müsaitse bu sayı 3 ede çıkabilir. Az kullanılan bir yerde bekleyen halılar varsa 1 de olabilir.  Ancak genel olarak bu halıların temizliği çok sık yapılmamalıdır. Yıkama işlemleri sırasında doğru deterjan kullanılsa da yıpranmalar olması kaçınılmazdır.

Halı Üstlerindeki Lekelere İlk Müdahaleler

Halılarınızın üzerinde bazı dönemler leke olabilir. Bu lekelere yapılan ilk müdahaleler lekenin yayılıp yayılmaması ile kalıcılığını da belirler. Basitçe oluşan ve sık görülen çamur lekeleri çıkarılmadan önce kuruması beklenmesi gereken lekelerdir. Kuruma beklenmez ise sıvı iyice dağılır ve zorlaşır. Kuruduktan sonraysa iz bırakmadan çıkarılabilir. Eğer lekeler kan lekesi mürekkep lekesi benzeri bir lekeyse de kuru bir bezle olabildiğinde hızlı şekilde üzeri alınmalıdır. Derine ne kadar az işlerse o kadar iyi olur.  Halı üzerinde sakız yapışması gibi leke olursa bunun üzerine acil müdahale yaparken buz sürebilirsiniz. Buzla soğuyan ve donan sakız kolayca ayrılacaktır. Eğer leke oje lekesiyse önce kuru bir bezle almanız ve kalan kısmı da asetonla çıkarmanız önerilir. Gerekirse bir iki kere tekrar edilebilir. Çıkmayan en zor lekeleriniz için halı yıkama Yeşilköy firmamıza başvurularınızı iletebilirsiniz.

Ev ve iş yerlerine duvar kağıtları en güzel şekilde nasıl uygulanır ?
Web Sitesi Çevirisi Neden Gereklidir?
Geniş Ürün Yelpazesi İle Herkese En Güzelinden Penti Çorap
İçinerenköy Ofis Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.