WhatsApp’da ‘Tatil Modu’ Özelliği

Mehmet 04 Kas 2020 İnternet 93 views  0

WhatsApp’ın son Android beta sürümü, “Tatil Modu” olarak isimlendirilen bir özellikle geldi. Bu özellik, arşive eklenmiş bir sohbete mesaj geldiğinde, bu sohbetin yok sayılarak bildirim gönderilmemesini ve ana sayfaya düşmemesini sağlıyor.

Facebook’un sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android beta sürümü güncellendi. Bu güncellemeyle birlikte uygulama sürümü “2.20.206.2”ye yükseltildi. Bu yükseltme, WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu yeni bir özelliği gözler önüne seriyor. Bu özellik, “Tatil Modu” olarak isimlendiriliyor.

Aslına bakacak olursak Tatil Modu, daha önce farklı bir şekilde karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz dönemlerde sizlere aktardığımız bu özellik, arşivlenmiş sohbetlerin yok sayılmasını sağlıyordu. Yani bir kullanıcı, bu özelliği kullanarak arşivlediği bir sohbetten bildirim almıyor, o mesajı hiç görmüyordu. Ancak bu özellik, bir süre beta sürümde göründükten sonra ortadan kalktı. Şimdiyse bu özellik, Tatil Modu olarak karşımıza çıktı.

Mevcut koşullarda WhatsApp’taki arşivlenmiş sohbetlerinizden bir mesaj alırsanız, bu mesajın bildirimini görüyorsunuz. Ayrıca söz konusu mesaj, arşivlenmiş klasöründen de ana klasöre geliyor. İşte Tatil Modu’yla böylesi bir durum gerçekleşmeyecek. İlgili mesaj, arşivlenmiş klasöründen de çıkmayacak. 

WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı özelliğin kullanıma ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak bu haberi size aktarmamızı sağlayan “WABetaInfo” ekibi, bu özelliğin kısa bir süre içerisinde kullanıma sunulabileceğini söylüyor. Ayrıca bu özellik, sadece Android değil iOS ekosistemi için de getirilecek. Özelliğin ne kadar kullanışlı olacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

Bir YouTuber, Gelen Bağış Üzerine Hamile Kız Arkadaşının Ölümüne Sebep Oldu
Warner Bros, Matrix 4 Dahil 2021’de Çıkacak Filmlerini Doğrudan HBO Max’te Yayınlayacak
Spotify Premium’un İlk 3 Ay Ücretsiz Deneme Kampanyası Yeniden Başladı
Bir Site, 25 Günde 25 Film İzleyene 2.500 Dolar Ödeyecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.