Twitter’a düzelt butonu geliyor

Mehmet 01 Oca 2017 Sosyal Medya 0 views  0

Mikro blog sitesi Twitter, Facebook’takine benzer bir özelliğe 2017’de kavuşabilir. Sosyal medya devi Facebook’un aksine yapılan paylaşımlardaki metinlerin daha sonradan düzenlenmesine izin vermeyen Twitter bu duruma kısa sürede son verebilir. Dün kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla kullanıcılara platformda ne gibi değişiklikler görmek istediklerini soran Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, pek çok kişinin tweet editleme özelliği istemesi üzerine yine bu platformda açıklama yaptı.

twitter

Gelen istekler üzerine Dorsey, yaptığı paylaşımlarla bu konuya sıcak baktığını açıkladı. Yapılan hatanın düzeltilmesi ya da herhangi bir zamanda yapılacak düzeltmenin farklı şeyler olduğunun altını çizen Dorsey’nin bu açıklamaları söz konusu özelliğin 2017’de platforma eklenebileceği yönünde yorumlandı. Ancak anlaşılan o ki Twitter’ın bu özelliği yapılan anlık hataların düzeltilmesine izin veren zaman kısıtlaması olan bir özellik olacak. Önümüzdeki yıl için kolları şimdiden sıvayan Twitter, 2016’nın son güncellenesini 360 derece canlı yayın özelliğini kullanıma açarak yaptı.

Etiketler: , , ,
WhatsApp, Mesaj İletme Özelliğine Sınırlama Getirdi
Instagram’daki Bir Hata, İçerik Akışının Değişmesine Yol Açtı
Twitter, Şifreleri Açığa Çıkmış Olabilir
Facebook çöpçatanlık uygulamasını tanıttı

“Twitter’a düzelt butonu geliyor” üzerine 1 yorum

  1. ufe dedi ki:

    gelmemesi daha iyi olur diye düşünüyorum. çünkü bunu lehine ve kötüye kullanılacağını düşünüyorum. belki düzeltilen tivitin eski hali görüntülenirse o zaman olabilir yoksa sıkıntı yaşanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.