Tehlikeli Robot Ordusu!

Mehmet 09 Eyl 2017 Teknoloji 379 views  0

2014’de Akıllı Robot Üretimine başlayan Çin’in şuanda 90.000 Robot ‘u bulunmakta. Peki 90.000 Robotluk ordunun tehlikesi ne?

Bildiğiniz üzere son günlerde teknolojik birçok tehlike haberi ve çağrıları almaktayız. Facebook’dan yapay zeka tehlikesi gibi şimdi ise Çin’in 2014’den beri odaklandığı Akıllı Robot üretimi insanlık için büyük tehdit oluşturuyor.

Biz, kendimizden zeki üstün zeka yapabiliyorsak, onlarda kendilerinden üstün bir zeka yapabilirler. Bu bir döngüye dönüşürse en sonunda insanlığın sonu gelecektir.

Çin, robotları verimliliği arttırma, ihracatı arttırma ve güçlü söze sahip olarak rekabet oluşturmak için kullanıyor. Bu da insan iş gücünün azalmasına ve işe ihtiyaç duyan aileleri maddi sıkıntıya götürebilir. Geçen yıl 90.000 robot işleme girdi. 2020’ye gelindiğinde ise ilk hedefi, yılda 100.000 robot üretimi yapmak. Peki robot bizden zeki olursa ne olur?

Robotlar insanlığa düşman olursa bizleri yok etmek için taktikler hazırlar ve uygular. Bizim ürettiğimiz robot bizden zeki ise, kendinden zeki bir robot da kendi yapabilir. Bizden 3 kat zeki olabilecek bu robot, her hareketimize tedbir alabilir ve hatta saldırabilir.

Başka bir düşüncem ise nükleer füze gibi önemli saldırılarda kullanılabilir. Yani savaşlar meydanları da artık robotlara kalabilir. Daha hızlı insan ölümüne yol açabilir.

iPhone 12 Kutusundan Şarj Cihazı ve Kulaklık Çıkmamasının Nedeni
Apple’ın Uygun Fiyatlı HomePod Hoparlörü
Microsoft’un Güncellemesi Kullanıcılarda Mavi Ekran Sorununa Neden Oldu
Yeni Yüzüyle Playstation 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.