Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Photoshop’ta genel arayüzü tanımak

Mehmet 23 Şub 2017 Photoshop 742 views  0

Merhaba arkadaşlar,
bu yazımızda Photoshop‘u tanıyacağız. Konu konu ilerleyeceğiz ve konumuz tamamen bittiğinde sizde Photoshop‘a hakim bir şekilde kullana bileceksiniz.

Öncelikle menülerden başlayalım, menülere ulaşmak istediğimiz zaman üst kısımda olduğunu görüyoruz.

Photoshop menü

Photoshop’ta File, Edit, İmage, Layer, Type, Select, Filter, 3D, View, Window , Help olmak üzere çok sayıda menülerimiz mevcut. Bu menülerin her birini detaylı şekilde zamanla işleyeceğiz. Menü kısmının nerede olduğunu tespit ettikten sonra artık bir alt kısıma geçebiliriz.

Sol tarafta göreceğiniz üzere Toolbox mevcut. Burada seçmiş olduğumuz araçlar mevcut ve araçları seçtikçe Menü kısmının altında ki yerde sürekli seçtiğiniz araca göre değişkenlik gösterecektir ve ona göre detay özelliklerini karşınıza çıkaracaktır.

Photoshop Toolbox

Sağ tarafta ise panellerimiz mevcut. Açık panelleri zaten görebiliyorsunuz birde orada gizlenmiş panellerimiz mevcut bunları bir sonra ki ders konumuz da isteğinize göre gizleyebilme ve açık kalabilme yöntemini göstereceğiz.

Photoshop paneller

Son olarak çalışma alanımızı göstereceğim ve bu konumuzu burada bitireceğim. Çalışma alanımız ortada göstermiş olduğum gri bir alandır. Yeni bir çalışma belgesi açtığımızda burada bulunan gri alana çalışma işlemlerimizi yapıyoruz.

Photoshop çalışma alanı

Bu konumuzda kısaca Photoshop arayüzü tanıttık bir sonra ki konumuz da görüşmek üzere.

Videolu anlatım ;

  • Videolu anlatım için GT Eğitim sayfasına teşekkür ederim.
Etiketler: , , ,
Her Platforma Uygun Kişisel, Kurumsal Logo Tasarımı Yapıyorum
Photoshop’ta Yeni Belge Oluşturmak
Photoshop’ta Birden Fazla Dosya Üzerinde Çalışma

“Photoshop’ta genel arayüzü tanımak” üzerine 2 yorum

  1. Deniz dedi ki:

    Sayenizde photoshop arayuzunu ogrendim. Elinize emeginize sağlık. Boyle makaleler yazmaya devam. Hep takipte olacağım. Başarılar inşallah iyi yerlere geleceksin.

  2. Sinan dedi ki:

    Photoshop programını her zaman kullanırım.Fakat tam anlamıyla bilmiyordum.Sizin sayenizde artık daha bilinçli bir şekilde photoshop programına hakim olarak programı kullanacağım.Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.