Köpekler de beslenme nasıl yapılmalıdır

Mehmet 13 Eyl 2017 Tanıtım yazısı 417 views  0

Köpek Mama Yeme Düzeni Belli Olmalıdır
Evcil köpeklerin az ve sık olarak beslenmeleri gün içerisinde kendileri için gerekli olan enerjiyi sağlamaları bakımından önemlidir. Bu sayede yediklerinin sindirimi kolaylaşacak ve tüm gün enerjik bir şekilde koşup oynayabileceklerdir. Köpeklere günde iki öğün yemek vermek uygun olmakla birlikte yalnızca sabahları da yemek verilebilir. Köpek mama yeme düzeninin değiştirilmesinden hoşlanmaz. Bunun için köpeklerin mama yeme düzenleri çok değiştirilmemelidir aksi halde sindirim sistemleri zarar görebilir. Köpeğe uygun bir vakitte mama vermek ve bunu düzenli yapmak köpeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Besin değerleri açısından iyi bir düzeyde olan yaş ve kuru mamalar köpeğin sürekli beslenmesinde kullanılabilir. Kuru mamada yeterli su bulunmadığından mamanın yanına su konulmalıdır.

Köpek Kıyafetleri Niçin Gereklidir?
Köpekler tüyleri sayesinde soğuk havalardan korunabilen hayvanlardır. Köpeklerin türleri ve tüy sıklıkları soğuktan korunma derecelerini farklılaştırmaktadır. Kuzey ırkından gelen köpeklerin tüyleri oldukça sık olup soğuğa karşı gayet dirençli bir yapıları vardır ve üşümek gibi bir problemleri bulunmamaktadır. Ancak pek çok köpek ırkı insanlar ile birlikte ev ortamında yaşar hale gelmiş ve ev ortamı koşullarında yaşamaya alışmıştır. Dolayısıyla evde yaşayan köpeklerin soğuk havalarda dışarı çıkması durumunda soğuk almaları ve hasta olmaları muhtemeldir. Özellikle tüysüz ve ufak köpeklerin soğuk havalarda dışarı çıktıklarında köpek kıyafetleri ile giydirilmesi gerekmektedir. Köpeğe giydirilen yağmurluklar kokmasını önler, montlar soğuktan korur ve reflektörlü kıyafetler karanlıkta köpeğin görünmesini sağlar.

Köpek Kafesi Alışkanlığı Kazandırmak Yavrularda Kolaydır
Yavru köpeklerin kafese alıştırılması kolaydır. İlk zamanlarda günlerinin büyük çoğunluğunu uyuyarak geçiren yavruların kafese alışmaları da kendiliğinden gerçekleşecektir. Uyku dışındaki vakitlerde tuvalet ve oyun oynamak için dışarı çıkarılması kafes alışkanlığını olumsuz etkilemeyecektir. Oyuncaklarla kafeste te oynamaya alışacağından evde yalnız kaldığında sıkıntı yaşamayacaktır. Yavruluktan çıkmış bir köpeğin kafese alıştırılması vakit alacak bir süreçtir. Yatağının köpek kafesi içine taşınmasıyla sürece başlanabilir. İlk zamanlar kafesin kapısı açık bırakılabilir. Kafesin içinde oyuncaklarla oynaması sağlanarak alışma süresi azaltılabilir. Kısa sürelerle kafesin kapısı kapatılarak alışması sağlanmalıdır. Köpeğe artık yerinin koltuklar değil kafes olduğu duygusu verilmelidir.

Ev ve iş yerlerine duvar kağıtları en güzel şekilde nasıl uygulanır ?
Web Sitesi Çevirisi Neden Gereklidir?
Geniş Ürün Yelpazesi İle Herkese En Güzelinden Penti Çorap
İçinerenköy Ofis Temizleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.