Hakkimda

Mehmet Kökçü, 1993 yılında Samsun’da Dünya’ya gelmiştir.

Bebeklik ve çocukluk zamanını Samsun ve Amasya’da geçirmiştir. 1. Sınıf ve 3. Sınıfı Samsun’da okumuş olup 4. ve 5. sınıfı ise Amasya Suluova Köyünde okumuştur. Orta okul 1. ve 2. sınıflarını Ordu merkez’de okuyan, sonra tekrar Samsun’a gelerek Orta okulu bitiren, liseyi ise Mareşal Fevzi çakmak lisesi 2. sınıfta bırakmıştır. Ailesiyle birlikte İstanbul’a taşınarak İstanbul’da yaşamına devam ediyor.

İnternet tasarımcılığı ve kodlama konularına 14 yaşında(2007) acemi bir şekilde tr.gg alan adı ile başladı. Ardından hazır temalar bularak yaptığı tek şey olan .html belgelerinde title etiketinin arasını değiştirmekle kendini çok şey zannetmiş olup sonra internette kaynakları görerek daha yolun başında olduğunu ve çok yolu olduğunu geç olmadan fark etti. Ardından kendisini hazır dökümanlarla geliştirerek bilgisini genişletmiştir.

17 yaşında PHP, HTML ve CSS konularında bilgi sahibi olmayı başarmış ardından İSMEK de web tasarım ve kodlama eğitimi alarak MySQL veritabanı bağlantılarıyla PHP yazılımları yazmaya başladı.

En sonunda işlerini şuanda içerisinde bulunduğunuz mehmetkokcu.com.tr adreslerini açarak işlerini İnternet ortamına taşımış hem de güncel bir blog tutmaya başlamıştır.