Güzel çizgi animasyon filmi Zootropolis

Mehmet 07 Şub 2017 Video 1.632 views  1

Merhaba,
bu yazımız da sizlere defalarca izlediğim bir çizgi animasyon filmini anlatacağım.
2016 yılında vizyona giren ve Cem Yılmaz’ında seslendirmesini yaptığı güzel bir animasyon filmidir.

Sinema severler ve animasyon tarihi için sunmuş olduğu hizmetin bir hayli önemli olduğu konusunda sanırım her kesim hem fikir olabilir. Nitekim tarihin ilk uzun metraj animasyon filmi olma özelliğine sahip Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler filminden günümüze dek pek çoğunun Oscar heykelciği kazandığı birbirinden kaliteli çizgi filmler ile sürekli sarmaş dolaş olduk.

zootropolis

Öyle ki fare fobisi olan bir adamın ( Walt Disney ) günün birinde maskotunu fare yaptığı bir yapım şirketi sayesinde bütün Dünya’ ya kendisini hayran bırakması da ortaya gerçekten de farklı ve sıcak hikayeler çıkarmıştır. Geçtiğimiz senelerde 6 Süper Kahraman ile dikkat çekmeyi başaran bu stüdyo 2016 yılı filmleri içerisinde de Zootopia – Hayvanlar Şehri ile damgasını vurmaya hazırlanıyor. Özellikle de filmin medenileşmiş toplumların içerisine hayvan karakterlerini yerleştirme fikri şimdiden dikkat çekmeyi başarmıştır.

Bu durumda da animasyon konusunda uzun zamandır kısır kalan sinemamıza Zootopia filmi gerçekten ilaç gibi geleceğe benziyor. Bu sayede de kendiniz için sağlam bir animasyon orjinalliği elde edebilirsiniz. Bu noktada da filmin ana konusuna sizler için değinmek istiyoruz.

zootropolis animasyon

Medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde ilginç bir polisiye öyküyü ekrana taşıyan film, alışıldık Disney atmosferini bizlere hd film izle formatıyla solutmaya hazırlanıyor. Konuşkan tilki Nick’ in üzerine yıkılmaya çalışıldığı bir suçtan kurtulma çabasını anlatn öyküde, gizem ile şamatanın eş zamanlı bir şekilde ilerleyiş gösterdiğini söylememiz mümkün olabilir.

Genel itibariyle insanların günlük yaşantılarını merkez noktasına alarak hayvanlar üzerinden aktarmakta oaln filmin sahip olduğu bu fikir gerçekten de dikkat çekmektedir. Ki zaten polisiye olgusunu da en baştan sona kadar muzip bir tonlama ile yansıtmayı başaran film için son zamanların en eğlenceli seyirliği tanımında bulunmamız mümkün olabilir.

Üstelik Karmakarışık ve Bolt gibi kendisine hayran bıraktıran filmlerin yönetmeni olan Byran Howard tarafından şekillenmiş olan film her sahnesini çok daha özel bir yapı ile sonuca ulaşmaya çalıştırmaktadır.

Barış Manço – En Büyük Mehmet
Sagopa Kajmer – 366. Gün
​Fragman Silsilesi Devam Ediyor: X-Men Apocalypse Yeni Fragmanlar
Nokia 3310 vs. Nokia Lumia 530

“Güzel çizgi animasyon filmi Zootropolis” üzerine 1 yorum

  1. Rabia frkdn dedi ki:

    Muhteşem bir çizgi film herkese tavsiye ediyorum. Pişman olmazsınız mutlaka izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.