Gençleri İntihar Eğilimine Sürükleyen Gizemli Oyun

Mehmet 23 May 2017 Oyun 1.453 views  0
Kırgızistan’da internet üzerinden oynanan Mavi Balina isimli oyun, iki genci intihara sürüklediği gerekçesiyle bakanlık tarafından incelemeye alındı.

Kırgızistan’ın son zamanlarda internet üzerinden oynanan popüler oyunlarından Mavi Balina, çocuklara ölümle ilgili telkinler verdiği ve iki genci de intihara sürüklediği gerekçesiyle ülke bakanlığı tarafından incelemeye alındı. Bakanlık, oyunu oynayan iki çocuğun intihar ettiğini açıklayarak ailelere oyun hakkında uyarılarda bulundu.

Aşağıdaki videodan da anlaşıldığı üzere oyunun gerçekten değişik bir ambiyansı var -yani videosu bile etkiliyorsa oyunu tahmin bile edemiyorum-. Online olarak oynanan Mavi Balina, oyunculara çeşitli görevler veriyor ve bu görevlerin yerine getirilmesini istiyor. Başarısız olan oyunculara ise ‘öl, nasıl olsa tekrar doğacaksın’ şeklinde telkinlerde bulunarak oyuncuların intihara sürüklenmesine sebep oluyor -en azından iddialar bu yönde.

Kırgızistan’ı karıştıran oyunlar arasında yalnızca Mavi Balina bulunmuyor. Silent House (Sessiz Ev) isimli oyunun da oyuncuları intihara sürüklediği iddia ediliyor. Bu sebeple Kırgızistan parlamentosunun okullarda cep telefonu kullanımını yasaklamaya varan kararlar alabileceği iddia ediliyor.

Valorant Bir Korku Oyunu mu ?
PUBG Bitiyor mu? PUBG’yi Bekleyen Büyük Tehlike
Far Cry 6 Türkçe Altyazılı Fragman
The Outlast Trials’ın İlk Tanıtım Videosu Geldi

“Gençleri İntihar Eğilimine Sürükleyen Gizemli Oyun” üzerine 1 yorum

  1. Fikriye Onatan dedi ki:

    Bence bu tarz oyunlar yasaklanmalı hiçbir genç intihar etmemeli bu uyarıcı yazınızdan dolayı sizi tebrik etmek istedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.