Dizüstü Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mehmet 17 Eyl 2017 Teknoloji 433 views  0

Yıllar geçiyor, teknoloji git gide gelişiyor. Bilgisayar kasaları ve ekranları çöpe gidiyor ve yerine ikisinin birleşimi dizüstü bilgisayarlar geliyor. Diğer bir adıyla laptop son zamanlarda telefon satışlarıyla aynı satış istatistiklerine sahip. Laptop alırken herkesin farklı bir tercihi oluyor. Tercihlerinizi bir kenara bırakarak sıra dışı ve tam sizin aradığınız laptopu seçmeye çalışın.

Markaya Verdiğiniz Önem
Günümüz teknoloji çağında telefon, tablet gibi cihazları alırken bile marka takıntısı büyük rol oynuyor. Aynı sorun laptoplar için de geçerli. Kimileri macbook dışında bilgisayar kullanmazken kimilerine de marka hiç fark etmez. Son zamanların başarılı laptopları arasına giren Lenovo, HP, Asus gibi modelleri gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz. Bu firmaların bilgisayarları genellikle orta düzel fiyatlara sahiptirler.

Kullanım açısından günlük hayatta herhangi bir probleme maruz kalmazken, başınıza gelen sorunları teknik destek ekipleriyle hızlıca çözmenizde mümkün.
Bir noktada marka takıntısı aslında mantıklı bir sonuç doğuruyor. Alacağınız bir laptop en az 2.500 Türk Lirası civarında olacağı için kötü bir bilgisayar almamak için markalara da biraz dikkat etmelisiniz.

Dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kullanım Amacınız
Elektronik cihaz seçimi yaparken mutlaka ihtiyacınızı karşılayacak seçimler yaparsınız. Aynı seçimi laptop alırken zorunlu yapmak durumundasınız. Bu seçim ilk başta işlemciyle yapılmak durumunda. Kullanım amacınızı belirleyen temel unsur işletim sistemi.

Oyun oynamak için bilgisayar alıyorsanız işletim sistemi Windows olan MSI tarzı laptoplar tercih etmelisiniz.
Mesleğiniz grafiker, video düzenleyici gibi tek yönde ilerleyen bir işse Mac OS işletim sistemine sahip yani bir macbook almanız işinizi görecektir.

Tek yönde programlar kullanacağınız için bilgisayarınız özellikleri yeterli olacaktır ve güvenli bir işletim sistemine sahip olduğunuz için verileriniz her daim koruma altında olacak.
Günlük kullanım için laptop arıyorsanız Mac OS ya da Windows arasında kalmayın. Her iki işletim sistemine sahip bilgisayar işinizi rahatlıkla görecektir.

Bilgisayar İçin Ayarladığınız Bütçe
Günümüz teknolojisinde 500 Türk Lirasından 15.000 Türk Lirasına kadar laptop bulunuyor. Bütçenizi belirleyip laptop arayışına girmelisiniz. Orta düzey oyunları kaldıran ve günlük işleriniz de herhangi bir sorun yaratmayacak bilgisayar istiyorsanız en az 2.500 Türk Lirasını gözden çıkartmalısınız.

Gündelik işler için laptop arıyorsanız kaliteli bir laptopu ortalama 1.500 Türk Lirasına bulurken üst düzey bir laptop istiyorsanız en az 7.500 Türk Lirasını gözden çıkartmalısınız. Özellikle oyun bilgisayarını üst düzey isteyenler bu fiyatı en alt limit olarak ayarlamalı.

iPhone 12 Kutusundan Şarj Cihazı ve Kulaklık Çıkmamasının Nedeni
Apple’ın Uygun Fiyatlı HomePod Hoparlörü
Microsoft’un Güncellemesi Kullanıcılarda Mavi Ekran Sorununa Neden Oldu
Yeni Yüzüyle Playstation 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.